O mnie

Sopot poznałam jako dziecko w latach 80. kiedy z rodzicami odwiedzaliśmy Trójmiasto. Obowiązkowo wówczas przyjeżdżaliśmy na spacer Monciakiem. Rodzice zawsze wstępowali do Baltony, a ja na lody do lodziarni Milano – to był smak luksusu w siermiężnych czasach PRLu. W dorosłość weszłam w czasie transformacji ustrojowej, która przesądziła o moich zainteresowaniach społeczeństwem i polityką.

W 1992 r. rozpoczęłam w Sopocie studia wyższe, w cudownym budynku na ul. Wosia Budzysza 4. Stałym miejscem studenckich spotkań była wtedy Teatralna i Złoty Ul. Od tego czasu nieprzerwanie mieszkam w Sopocie. Tu założyłam rodzinę, wzięłam ślub w Kościele św. Jerzego, wesele w Operze Leśnej. W Sopocie z mężem wychowujemy dzieci i kociarnię.

Mam doktorat z nauk politycznych (2004), od 20 lat pracuję na Uniwersytecie Gdańskim jako wykładowca, jestem absolwentką studiów podyplomowych z zakresu pomocy społecznej (2012) oraz marketingu i zarządzania (1997). W dorobku naukowym mam ekspertyzy i publikacje, udział w projektach naukowych i dydaktycznych, organizację konferencji i seminariów na tematy dotyczące partycypacji politycznej, włączania społeczności lokalnych w procesy decyzyjne i zrównoważonego rozwoju.